Menu Produkty
Listy porównywanych produktów
Porównanie produktów
4 / 4 artykułów
Osiągnięto maks. liczbę dla tej kategorii!
Usuń co najmniej jedną pozycję z kategorii, aby dodać inne.
Listy porównywanych produktów
Porównanie produktów
został dodany do listy porównywanych produktów.
Dodaj artykuł
Aby porównywać produkty, należy je dodać do listy porównywanych produktów.
Listy porównywanych produktów
Porównanie produktów
Rozmiar
Kolor
Linie kolekcji e.s.
Właściwości materiału
31 Artykuły
pozostałe filtry
Popularność
31 Artykuły

KURTKI ZIMOWE


Winterjacken für Arbeit und mehr von engelbert strauss

KURTKI ZIMOWE


Kurtki zimowe e.s. – niezawodna ochrona w zimnej porze roku!


Przenikliwy chłód, lodowaty wiatr, opady śniegu i ujemne temperatury – zima potrafi dać się we znaki. Chociaż pokryte białym puchem krajobrazy i prószący śnieg pięknie wyglądają, to codzienna, wielogodzinna praca na zewnątrz w takich warunkach jest sporym wyzwaniem dla naszego ciała. Podobnie jak intensywne upały, również skrajnie niskie temperatury stanowią ogromne obciążenie dla organizmu. Potrafimy się pocić, żeby się ochłodzić, i drżeć, żeby się rozgrzać – i to w zasadzie tyle. Za resztę odpowiada odzież. Dlatego należy ją dobierać wyjątkowo starannie!

Dobre kurtki zimowe muszą niezawodnie chronić wrażliwą górną część ciała przed zimnem, wilgocią i wiatrem. W ofercie engelbert strauss znajdują się różne modele, które w zależności od zakresu zastosowań i wymagań wykonane są przy użyciu różnych technik produkcji i materiałów. Wystarczy jednak odpowiedzieć na kilka odpowiednich pytań, by znaleźć właściwą dla siebie kurtkę zimową – a poniższy przewodnik krok po kroku będzie w tym świetną pomocą!

Jakie rodzaje kurtek są dostępne?


Kurtki zimowe nie są sobie równe. W naszym sklepie internetowym dostępny jest duży wybór najróżniejszych modeli o różnych funkcjach. Poniższe zestawienie pomoże Ci zorientować się w naszej ofercie i wybrać właściwy model:

Kurtki zimowe męskie, damskie i dziecięce

Oprócz męskich kurtek zimowych w ofercie engelbert strauss znajdują się również specjalne modele damskie – wielokolorowe i o specjalnym kroju. Na przykład damska zimowa kurtka softshellowa e.s.motion 2020 posiada bardziej dopasowany w talii krój i dostępna jest w kobiecych kolorach, np. kamienny/lawendowy i platynowy/capri. Również dla dzieci dostępne są atrakcyjne kurtki zimowe z różnych kolekcji, np. e.s.motion 2020, e.s.vision czy e.s.motion ten. W ten sposób również najmłodsi mogą naśladować ubiorem swoich rodziców – idealny outfit dla całej rodzinny!

Kurtka funkcyjna 3 w 1

Nazwa zdradza już wszystko: kurtka funkcyjna 3 w 1 to idealny zestaw ciepłego ubioru „na cebulkę”. Na zewnątrz sportowa kurtka funkcyjna chroniąca przed czynnikami atmosferycznymi, pod spodem polarowa kurtka wewnętrzna, którą można nosić także osobno. Zestaw ten jest idealny w przypadku naprzemiennej pracy na zewnątrz i w pomieszczeniach lub wzrostu temperatury w ciągu dnia. Kurtka przejściowa na następny sezon również jest w zestawie!

Kurtka softshellowa

Softshell to uniwersalny materiał, który nadaje się do użytku zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Wspólną cechą wszystkich kurtek softshellowych jest dobra izolacja. Zimowe kurtki softshellowe engelbert straussa są jednak wyjątkowo ciepłe i doskonale sprawdzają się nawet w mocno ujemnych temperaturach. Również w nich firma engelbert strauss stosuje efektywne materiały ocieplające, takie jak ISOFILL®. Dzięki temu kurtka bardzo dobrze zatrzymuje ciepło, a jednocześnie pozostaje lekka i oddychająca.

Zimowa kurtka ostrzegawcza

Ciepło i bezpieczeństwo: stosowanie odzieży ostrzegawczej jest dla przedstawicieli niektórych zawodów nie tylko wymogiem, ale też kwestią życia i śmierci – również w okresie zimowym. Dotyczy to np. osób pracujących w pobliżu ruchu drogowego – dobra widzialność ma tutaj kluczowe znaczenie. Dlatego firma engelbert strauss oferuje również kurtki zimowe z funkcją ostrzegawczą, częściowo nawet wielokolorowe, takie jak np. zimowa softshellowa kurtka ostrzegawcza e.s.motion 2020.

Parka zimowa

Klasyczny płaszcz nie jest odpowiedni do aktywności na świeżym powietrzu – jest zbyt mało elastyczny i mało odporny na warunki atmosferyczne. Dla tych, którzy mimo wszystko preferują zimowy styl o długim kroju, doskonałą alternatywą będzie parka. Parka zimowa e.s.vision posiada ponadto właściwości, których próżno szukać w typowym płaszczu: niezwykle ciepła podszewka ISOFILL® 300, wodoszczelna membrana dryplexx® i niezawodna ochrona przed wiatrem. Dzięki odpowiedniej długości parka chroni ponadto wrażliwy obszar nerek.

Jakie funkcje powinna mieć moja kurtka?


Kiedy kończy się jesień, kurtka przejściowa już nie wystarczy. Kto potrzebuje odzieży roboczej, zamiast po płaszcz sięga po kurtkę zimową. A kurtki zimowe engelbert strauss potrafią znacznie więcej niż tylko chronić przed zimnem. W końcu niskie temperatury to nie jedyne wyzwania, z jakimi trzeba się zmierzyć podczas pracy na świeżym powietrzu zimą. Przegląd najważniejszych funkcji kurtek zimowych e.s. znajdziesz tutaj:

das Zwiebelprinzip - Funktionskleidung von engelbert strauss

Ochrona przed wilgocią

Czy naprawdę wszystko co dobre pochodzi z góry? Kto często musi pracować na zewnątrz, będzie mieć co do tego wątpliwości. Zwłaszcza w zimnej porze roku opady potrafią być szczególnie nieprzyjemne. Przemoczone ubranie na nic się zda – a ze względu na ryzyko wychłodzenia organizmu może stanowić prawdziwe zagrożenie. Dlatego wiele kurtek zimowych engelbert strauss jest wodoszczelnych – zapewnia to membrana dryplexx®, która zapobiega przedostawaniu się wilgoci przez warstwy materiału kurtki. Dzięki temu kurtka funkcyjna 3 w 1 e.s. niezawodnie chroni także przed wilgocią.

Jeśli wiesz na pewno, że nie będziesz narażony na intensywne opady, to wystarczająca będzie kurtka wodoodporna, taka jak np. zimowa kurtka softshellowa e.s. motion 2020: materiały wodoodporne sprawiają, że krople wody po prostu spływają po powierzchni. Do pewnego stopnia niezawodnie chronią zatem przed wilgocią – np. podczas porannej mgły lub lekkich opadów. Jeśli jednak będziesz przez dłuższy czas narażony na wilgoć lub ulewny deszcz, powinieneś sięgnąć po kurtkę wodoszczelną, taką jak zimowa kurtka funkcyjna pilotka e.s.motion denim czy kurtka przeciwdeszczowa z odpowiednio ciepłym ubraniem pod spodem.

Oddychalność

Zimowe kurtki robocze powinny utrzymywać ciepło – to oczywiste. Jednocześnie jednak nie powinniśmy się w nich pocić. A przy intensywnym ruchu w miejscu pracy szybko może do tego dojść. Jeśli w kurtce wykonujesz często intensywną pracę sprzyjającą poceniu się, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na jedną funkcję: oddychalność. Tylko ona zapewnia odpowiednią wymianę między ciepłem ciała wytwarzanym pod kurtką a środowiskiem zewnętrznym. Większość kurtek zimowych engelbert strauss posiada tę cechę – np. dzięki membranie dryplexx®, w jaką wyposażona jest m.in. zimowa kurtka softshellowa e.s.vision: dzięki niej nadmiar ciepła i powstająca wilgoć są natychmiast odprowadzane na zewnątrz. Z drugiej zaś strony do środka nie przedostaje się nadmierna ilość zimnego powietrza.

Oddychalność można jednak uzyskać poprzez różne techniki materiałowe. Wiatrówka z dzianiny z kapturem e.s.motion ten posiada rękawy z lekką podszewką, które nie tylko zapewniają większą swobodę ruchu, ale także są ciepłe, oddychające i chronią przed wiatrem. Ocieplana, pikowana powierzchnia wewnętrzna niezawodnie chroni tułów przed zimnem.

Izolacja

Izolacja to z pewnością najważniejsza funkcja kurtki zimowej, ponieważ zapewnia trwałe utrzymanie ciepła. Za izolację odpowiada przede wszystkim podszewka. Firma engelbert strauss wykorzystuje w tym celu różne materiały, aby dostarczyć optymalne rozwiązania do najróżniejszych obszarów zastosowań. Dlatego wybierając kurtkę, należy zawsze pamiętać, do jakich zastosowań ma ona służyć. Czy dużo się ruszasz? Jeśli tak, to zwróć uwagę na oddychalność izolacji, która pozwoli zapobiec przegrzaniu. Natomiast w przypadku małej aktywności fizycznej szczególnie ważne jest to, aby kurtka dobrze zatrzymywała ciepło i chroniła ciało przed chłodnym otoczeniem.

Jakie funkcje powinna posiadać moja kurtka zimowa?


Wybierając kurtkę zimową do pracy, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na to, jak bardzo jest ona ciepła. Kurtka powinna być też niezawodnym pomocnikiem w codziennych zadaniach. W zależności od tego, w jakim obszarze pracujesz, zwróć uwagę na określone elementy wyposażenia:

Kaptur

Kaptur jest nieodłączną częścią kurtki zimowej – zapewnia dodatkową ochronę przed zimnem i lodowatym wiatrem. Większość modeli posiada odpinany kaptur z możliwością regulacji rozmiaru. W przypadku niektórych kurtek, np. kurtki funkcyjnej 3 w 1 e.s., możliwe jest również schowanie kaptura w kołnierzu na karku.

Kieszenie

Praktyczne schowki na różne przybory do codziennej pracy: kieszeni nigdy nie jest za wiele. Kieszenie boczne, mieszkowe czy napoleońskie – w zasadzie wszystkie modele kurtek engelbert strauss posiadają dużo praktycznych schowków. Prawdziwym ewenementem jest jednak kurtka pilotka e.s.image, która posiada ogromną liczbę kieszeni do przechowywania najróżniejszych przedmiotów – od kieszeni piersiowej przez kilka kieszeni wewnętrznych aż po kieszonkę na telefon komórkowy.

Ochrona przed zimnem

W przypadku prawdziwej kurtki zimowej niezbędną ochronę przed zimnem uzyskuje się dzięki podszewce i materiałowi zewnętrznemu. Modele engelbert strauss są jednak często wyposażone w funkcje, które dodatkowo chronią przed ujemnymi temperaturami: np. ciepła pikowana podszewka kurtki softshellowej e.s. motion posiada dodatkową strefę termorefleksyjną na plecach. Zimowa kurtka softshellowa e.s. motion 2020 jest wyposażona w osłonę podbródka, która umożliwia bezpieczne zasunięcie przedniego zamka błyskawicznego aż pod brodę, aby dodatkowo chronić wrażliwy obszar szyi przed zimnem. Elastyczne ściągacze na rękawach, jakie posiada np. kurtka zimowa e.s. motion ten, niezawodnie chronią przed przenikaniem zimnego wiatru przez rękawy do wnętrza kurtki. Kurtka funkcyjna 3 w 1 e.s.motion 2020 jest natomiast wyposażona w dodatkową, odpinaną kurtkę wewnętrzną, która dodatkowo ociepla zimą. Oprócz wszystkich funkcji i właściwości ocieplających przy wyborze kurtki trzeba też zwrócić uwagę na jej odpowiednią długość, pamiętając o ochronie wrażliwych na zimno części ciała, takich jak obszar nerek.

Odblaski

Późno robi się jasno, szybko zapada zmrok – zima to ciemna pora roku. Szczególnie ważna jest wtedy dobra widzialność. Dlatego niektóre kurtki e.s. (np. kurtka softshellowa e.s.motion, kurtka funkcyjna 3 w 1 e.s.motion 2020 oraz zimowa kurtka softshellowa e.s.motion 2020) są wyposażone w odblaskowe lamówki, które poprawiają widzialność w ciemności.

W przypadku wykonywania niektórych prac dobra widzialność jest kwestią życia i śmierci, w związku z czym noszenie odzieży ostrzegawczej jest obowiązkowe. Również w tym przypadku engelbert strauss posiada atrakcyjne rozwiązanie na chłodne dni: Zimowa softshellowa kurtka ostrzegawcza e.s.motion 2020 jest wyposażona w materiał odblaskowy 3M Scotchlite™, który wyjątkowo dobrze odbija światło. Dzięki ciepłej podszewce ISOFILL® 200 i oddychającej membranie dryplexx® stanowi optymalny ubiór ostrzegawczy na zimę.

Jaka podszewka będzie odpowiednia do mojego zastosowania?


Podszewka sprawia, że kurtka zimowa jest tym, czym być powinna: niezawodną ochroną przed zimnem. Kurtki engelbert strauss są ocieplane różnymi materiałami. Ma to wpływ na funkcjonalność kurtki:

ISOFILL®

ISOFILL® to tekstylna alternatywa dla puchu: ultracienkie mikrowłókna, które zatrzymują powietrze, chroniąc w ten sposób ciało przed przenikaniem zimna. Oddychalność pozostaje przy tym w pełni utrzymana. ISOFILL® jest dostępny w trzech poziomach ocieplenia – od 100 do 300. Np. zimowa kurtka softshellowa e.s.vision z podszewką ISOFILL® 300 jest wyjątkowo ciepła.

ISOFILL®: Ultrafeine Mikrofasern, die Luft speichern und den Körper gegen eindringende Kälte abschotten
Podszewka polarowa

Polar to wyjątkowo miły w dotyku materiał funkcyjny chroniący przed zimnem. Powierzchnia o drapanej, puchatej fakturze zapewnia uczucie miękkości i niezawodnie utrzymuje ciepło. Polar szybko schnie i jest łatwy do prania. Firma engelbert strauss stosuje różne podszewki polarowe, np. w formie dzianiny futerkowej w kurtce zimowej e.s. motion ten: polar o wysokim włosiu jest tutaj stosowany jako podszewka wewnętrzna i pod kaptur. W przypadku kurtki funkcyjnej 3 w 1 e.s. miękka kurtka wewnętrzna z polaru zapewnia niezawodną ochronę termiczną, a noszona na wierzchu kurtka zewnętrzną chroni przed czynnikami atmosferycznymi.

…i wreszcie – nie zapomnij o skompletowaniu całego stroju!


Dobra kurtka zimowa nie wystarczy. Jeśli pracujesz na świeżym powietrzu w niskich temperaturach, przy wyborze wyposażenia powinieneś też pomyśleć o reszcie ciała. Tak skompletujesz swój zimowy strój w stylu engelbert strauss:

Zimowe rękawice robocze

W sklepie internetowym engelbert strauss dostępna jest cała gama rękawic roboczych do najróżniejszych obszarów zastosowań. Zimowe rękawice robocze są certyfikowane według europejskiej normy 511:2006 i chronią dłonie zarówno przed zimnem przenikającym, jak i zimnem kontaktowym, tj. bezpośrednim kontaktem z zimnymi przedmiotami. Rękawice są podzielone na różne poziomy ochrony, przy czym liczba 4 oznacza najwyższy poziom. Np. rękawice ze skóry licowej Yukon to model z podszewką ISOFILL® 200, który oprócz ochrony przed zagrożeniami mechanicznymi zapewnia także ochronę przed zimnem na poziomie 3.

Obuwie zimowe

Dobre obuwie jest zimą nieodzowne – nie tylko po to, żeby chronić stopy przed zimnem! Również ze względów bezpieczeństwa potrzebne są mocne podeszwy zapewniające odpowiednią przyczepność na śliskim podłożu. Prawdziwym hitem z asortymentu obuwia zimowego engelbert strauss są trzewiki bezpieczne S3 Okomu, dostępne w wariancie high i mid. Wysokiej jakości skóra nubukowa, ciepła wyściółka, membrana funkcyjna odporna na czynniki atmosferyczne i wyjątkowo antypoślizgowa podeszwa gumowo-poliuretanowa sprawiają, że Okomu to idealne buty na zimę.

Czapki zimowe

Ciepłe, stylowe, funkcjonalne: odpowiednia czapka stanowi uzupełnienie zimowego stroju. W naszym sklepie internetowym znajdziesz różne modele pasujące do Twoich zastosowań: od czapki cotton touch chroniącej przed czynnikami atmosferycznymi przez czapkę dzianinową Neon z odblaskowego materiału 3M Scotchlite ™ aż po świetnie wyglądającą czapkę zimową z ciepłego mikropolaru FIBERtwin®.

Bielizna funkcyjna

Gdy na zewnątrz robi się zimno, ważne jest to, co nosisz pod spodem. Niezależnie od tego, czy będą to koszulki z krótkim lub długim rękawem czy legginsy: bielizna funkcyjna engelbert strauss jest podzielona na kategorie według systemu e.s. clima concept, który zapewnia optymalny poziom ocieplenia na każdą temperaturę. Dzięki temu bieliznę można dobrać do aktywności fizycznej i temperatury zewnętrzną – dostępne są poziomy od light przez warm aż po x-warm.

Aby długo nie szukać pozostałych artykułów do skompletowania swojego stroju, najlepiej od razu zapoznaj się z naszymi sugestiami „Mix & Match” na szczegółowej stronie produktu: podane są tam optymalne możliwości kombinacji i odpowiednie artykuły uzupełniające. Za pomocą funkcji „Znajdź alternatywy” można również przeglądać podobne produkty i wygodnie porównywać właściwości artykułów.

Czy zazwyczaj pracujesz w zespole? Jeśli tak, to z pewnością ważny jest dla Ciebie jednolity wygląd! Kurtki zimowe engelbert strauss są dostępne nie tylko w różnych kombinacjach kolorystycznych dla najróżniejszych grup zawodowych, ale także w szerokiej gamie rozmiarów damskich i męskich – dzięki temu każdy znajdzie dla siebie idealne wyposażenie! W ten sposób wszyscy członkowie zespołu mogą realizować swoje indywidualne życzenia. Aby uzyskać idealny wizerunek zespołu, warto też skorzystać z usługi znakowania odzieży własnym logo firmowym. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronie „Usługa umieszczania logo” engelbert strauss – cała procedura jest dziecinnie prosta!

Logoservice von engelbert strauss: besticken und bedrucken von Arbeitskleidung
więcej
mniej

Engelbert Strauss Sp. z o.o.

Tel
032 630 44 53
Faks
032 630 44 73
Wszystkie ceny plus koszty wysyłki Przy zamówieniach o wartości poniżej 615,00 zł.
Wszystkie ceny plus ustawowy podatek VAT plus koszty wysyłki Przy zamówieniach o wartości poniżej 500,00 zł.