Menu Produkty
Listy porównywanych produktów
Porównanie produktów
4 / 4 artykułów
Osiągnięto maks. liczbę dla tej kategorii!
Usuń co najmniej jedną pozycję z kategorii, aby dodać inne.
Listy porównywanych produktów
Porównanie produktów
został dodany do listy porównywanych produktów.
Dodaj artykuł
Aby porównywać produkty, należy je dodać do listy porównywanych produktów.
Listy porównywanych produktów
Porównanie produktów
Panowie | Kobiety | Dzieci
Rozmiar
Kolor
klas ochrony
41 Artykuły
pozostałe filtry
Popularność
41 Artykuły

BUTY ZAWODOWE EN ISO 20347


Zgodnie z normą EN ISO 20347 obuwie robocze jest zawsze wyposażone w antypoślizgową podeszwę. W przeciwieństwie do obuwia bezpiecznego obuwie robocze nie musi posiadać podnosków ochronnych. Kluczową kwestią jest optymalna amortyzacja i stabilność – obuwie robocze jest zatem idealne do pracy w obszarach, w których nie występują zagrożenia mechaniczne. Obuwie robocze jest dostępne w 5 klasach: OB | O1 | O2 | O4 | O6

Kategorie obuwia roboczego

BUTY ZAWODOWE

Kategorii ochrony

Obuwie robocze: dla osób, które dużo chodzą


Pracownicy magazynowi pokonują do 20 km dziennie, poruszając się po halach. Są przez cały dzień na nogach. Nie trzeba dodawać, że klasyczne, ciężkie obuwie bezpieczne i robocze nie jest w stanie sprostać szczególnym wymaganiom tej i wielu innych grup zawodowych. Buty robocze są bardzo różne, w zależności od przeznaczenia. W tym przypadku liczą się zupełnie inne rzeczy: buty muszą być wygodne i lekkie, a jednocześnie spełniać podstawowe wymagania dotyczące ochrony.

Podobne wymagania dotyczą obuwia dla personelu medycznego, pracowników gastronomii oraz personelu kuchennego i kurierów – wybór modeli, kolorów i rozmiarów musi być zatem odpowiednio duży. Oferta obuwia roboczego engelbert strauss umożliwia taki wybór, dzięki czemu spełnia różne wymagania poszczególnych zawodów. Wszystkie modele są zgodne z normą EN ISO 20347 i dzięki wygodnej podeszwie idealnie nadają się dla osób pracujących w pomieszczeniach oraz dla wszystkich pracowników, którzy nie potrzebują obuwia bezpiecznego.

Buty robocze O2 e.s. Thebe

Różne kategorie i normy


Buty robocze są bardzo różne, w zależności od przeznaczenia. Mimo to jednak każde buty robocze znacznie lepiej spełniają nawet podstawowe wymagania niż standardowe, uniwersalne buty sportowe. Aby dowiedzieć się, jakie normy i wymagania są w danym przypadku zalecane, a nawet konieczne ze względu na przepisy, najlepiej zwrócić się do organizacji zawodowej lub pracodawcy.
Nasze obuwie robocze jest dostępne w kategoriach ochrony OB, O1, O2 i O4 .

Co to dokładnie oznacza?

Podstawowe wymagania wg normy EN ISO 20347: możliwa odkryta pięta, właściwości antypoślizgowe

jak OB + zakryta pięta, system absorpcji
energii w obszarze pięty (E), właściwości
antystatyczne

jak O1+ wodoszczelność przez min. 60 minut

Buty wysokie z tworzywa sztucznego lub gumy do pracy w środowisku mokrym, wodoszczelność, zakryta pięta, właściwości antystatyczne (A), system absorpcji energii w obszarze pięty (E)

Jak O2 + dodatkowo całkowita wodoszczelność dzięki membranie

Wiele modeli obuwia zawodowego Strauss kategorii O2 jest dodatkowo wyposażonych w membranę funkcyjną dryplexx® wykraczającą poza standardowe wymagania. Ze względu na trwałą i niezawodną ochronę przed przenikaniem wody, to obuwie O2 jest pod względem właściwości porównywalne z obuwiem zawodowym kategorii O6.

Buty robocze, które zupełnie na takie nie wyglądają


Sportowy, swobodny styl naszych butów roboczych bardziej przywodzi na myśl zajęcia rekreacyjne niż ciężką pracę. Na przykład buty robocze O1 Asterope świetnie sprawdzają się też jako sneakersy na wieczorny wypad z kolegami z pracy. A w butach roboczych O2 Culio można nie tylko piąć się po szczeblach kariery, ale też z łatwością wspiąć się na niejeden szczyt podczas urlopu w górach. Niemniej jednak buty te posiadają niezbędne cechy zapewniające ochronę: na przykład model Culio posiada podeszwę, która gwarantuje antypoślizgowość zgodnie. Podeszwa jest wyjątkowo przyczepna i odporna na ścieranie, antystatyczna, odporna na paliwa i wysokie temperatury do 200°C.

Ponadto są zgodne z normą EN ISO 20347, odpowiednie dla osób używających wkładek ortopedycznych (wg przepisów DGUV 112-191), a dzięki membranie Dryplexx® są całkowicie wodoszczelne.

dryplexx wodoodporne i oddychające
Buty robocze O2 e.s. Thebe

Otwarte na wiele zawodów


Szczególną cechą obuwia roboczego jest to, że może posiadać zarówno odkrytą, jak i zakrytą część piętową. W tej kategorii obuwia oferujemy również pantolety i chodaki, które można nosić zarówno w domu, jak i w gabinecie lekarskim – wówczas oczywiście w kolorze białym. Zwłaszcza w przypadku użytku w gabinetach i szpitalach, gdzie podłogi są śliskie i często panuje pośpiech, podeszwa musi mieć właściwości antypoślizgowe. Dlatego wszystkie chodaki z naszej oferty obuwia medycznego posiadają najwyższy możliwy stopień certyfikowanej antypoślizgowości. Ale również modele w klasycznym stylu obuwia sportowego, takie jak np. buty robocze O1 Asterope czy buty robocze O2 Minkar II są dostępne w kolorze białym i doskonale nadają się do użytku w placówkach medycznych.

Do kasy, proszę! Obuwie robocze doskonale sprawdza się w gastronomii


EN ISO 20347, przepisy DGUV 112 - 191 (BGR 191), 320 g w przypadku rozmiaru 42 - Buty robocze O1 O1 Decrux przekonują dobrymi parametrami. Ale również ich świetny design sprawia, że idealnie nadają się do stosowania w gastronomii. Także pracownicy tej branży muszą dużo stać, chodzić i gimnastykować się, podając do stołów. Wymagania są bardzo zróżnicowane i od „zwykłych” butów sportowych nie można oczekiwać, że będą odpowiednio wyposażone. Oprócz aspektów bezpieczeństwa, nasze obuwie gastronomiczne i kuchenne wyróżnia się także wyraźnymi zaletami w zakresie pielęgnacji: wysokiej jakości materiały cholewki są bardzo łatwe w pielęgnacji i niezwykle wytrzymałe. Gwarantuje to czystość i profesjonalny wygląd przez długi czas przed klientami i gośćmi. Ponadto dzięki certyfikacji DGUV obuwie to jest odpowiednie do zastosowania wkładek ortopedycznych. Zapewnia to maksymalną wygodę w przypadku długiego chodzenia i stania, również dla osób używających wkładek ortopedycznych.

więcej
mniej

Engelbert Strauss Sp. z o.o.

Tel
032 630 44 53
Faks
032 630 44 73
Wszystkie ceny plus koszty wysyłki Przy zamówieniach o wartości poniżej 615,00 zł.
Wszystkie ceny plus ustawowy podatek VAT plus koszty wysyłki Przy zamówieniach o wartości poniżej 500,00 zł.