Menu Produkty
Listy porównywanych produktów
Porównanie produktów
4 / 4 artykułów
Osiągnięto maks. liczbę dla tej kategorii!
Usuń co najmniej jedną pozycję z kategorii, aby dodać inne.
Listy porównywanych produktów
Porównanie produktów
został dodany do listy porównywanych produktów.
Dodaj artykuł
Aby porównywać produkty, należy je dodać do listy porównywanych produktów.
Listy porównywanych produktów
Porównanie produktów
Panowie | Kobiety | Dzieci
Rozmiar
Kolor
Kategoria
9 Artykuły
pozostałe filtry
Popularność
9 Artykuły

TRZEWIKI ZAWODOWE
EN ISO 20347


• właściwości antypoślizgowe (SRA/SRB/SRC)
• obuwie wysokie wykonane z tworzywa lub gumy
• brak przepuszczania wody

najlepsze właściwości antypoślizgowe
i idealna amortyzacja

Buty robocze wysokie

TRZEWIKI ZAWODOWE

Kategorii ochrony

Trzewiki zawodowe – ochrona do wysokości kostek


Buty robocze wysokie są idealnymi towarzyszami w najróżniejszych warunkach pracy. Chronią stopy przed wilgocią, zimnem, brudem oraz innymi czynnikami występującymi w środowisku pracy. Typowym przykładem są gumowce, które są uniwersalnie stosowane przez przedstawicieli wielu różnych zawodów. Ale klasyczne żółte gumowce stosowane w budownictwie zyskują konkurencję.

Wodoodporne i oddychające buty robocze wysokie dryplexx

Rozmiar, kolor, materiał


– trzy ważne czynniki przy wyborze odpowiedniego obuwia roboczego. W asortymencie engelbert strauss można znaleźć całą gamę obuwia w najwyższej jakości – w rozmiarach od 36 do 52 . Dostępne są nawet specjalne damskie wysokie buty robocze. Do wyboru jest też cała gama materiałów cholewek i kolorów. Nasz praktyczny filtr obuwia pomoże szybko znaleźć idealny model. Za jego pomocą można krok po kroku określać wymagania dotyczące obuwia, takie jak bieżnik, szczególne cechy, funkcje czy waga, a także filtrować ofertę według odpowiedniej normy. Różne kategorie ochrony regulują specyficzne właściwości obuwia roboczego.

Kategorie ochrony


Właściwości obuwia testowanego zgodnie z wymogami tej normy różnią się w zależności od kategorii ochrony. Obuwie robocze engelbert strauss jest dostępne w kategoriach ochrony OB, O1, O2 i O4.

Podstawowe wymagania

Jak OB + zakryta pięta, właściwości antystatyczne (A), system absorpcji energii (E)

Jak O1+ wodoszczelność przez min. 60 minut

Jak OB + zakryta pięta, właściwości antystatyczne (A), system absorpcji energii (E)

Buty robocze wysokie OB idealnie nadają się do pracy we wnętrzach . Decydujące znaczenie ma tutaj antypoślizgowa podeszwa. W zależności od środowiska pracy również obuwie o najniższej kategorii ochrony może spełniać dodatkowe warunki.

Skóra naturalna odgrywa szczególną rolę w przypadku wysokich butów roboczych.


Ochrona przed wilgocią


Kluczową rolę podczas poszukiwania wysokiego obuwia roboczego odgrywa wodoszczelność. W dziale z tego rodzaju obuwiem na pierwszym miejscu znajdują się zazwyczaj buty wykonane z PCW, neoprenu i gumy. Decydujące znaczenie przy wyborze odpowiedniego obuwia ma zastosowanie, panujące warunki i osobiste wymagania użytkownika.

Wodoodporne, skórzane buty robocze wysokie
Wodoodporne buty robocze wysokie ze skóry

TRZEWIKI ZAWODOWE wg EN ISO 20347


EN ISO 20347:2012 to specjalna norma dotycząca obuwia roboczego. Podstawowym wymogiem tej europejskiej normy jest antypoślizgowość wg SRA, SRB lub SRC. Podnosek ochronny nie jest wymagany. Buty robocze i buty robocze wysokie stanowią doskonały wybór do wszystkich zastosowań, w których bezwzględnie potrzebne są właściwości antypoślizgowe i amortyzacja, ale nie jest wymagana ochrona przed obciążeniami mechanicznymi.

Wysokie buty robocze znajdują wszechstronne zastosowanie.


Specjalne przeznaczenie: rolnictwo

Wilgoć, zimno, brud, gnojowica – stodoła, gospodarstwo, pole: chyba w żadnej innej branży warunki pracy nie są tak zmienne i nie stanowią tak dużego wyzwania, zarówno dla ludzi, jak i dla materiałów. Wysokie buty robocze są w rolnictwie niezastąpione. Cholewka musi być wysoka, a materiał niezwykle odporny. Wcale nie trzeba jednak nosić typowych żółtych gumowców. Coraz większą popularnością cieszą się buty neoprenowe. Specjalne neoprenowe buty robocze wysokie O4 Fides to doskonały przykład elastyczności w różnych warunkach. Cholewka wykonana z oddychającego neoprenu wytrzymuje temperaturę do - 20°C, a ponadto jest w 100% wodoszczelna. Antypoślizgowa podeszwa jest warunkowo odporna na gnojowicę, nawozy i środki czyszczące. Nawet jeśli wymagania dotyczące wysokich butów roboczych nie są tak złożone: niektóre kwestie należy koniecznie wyjaśnić przed zakupem.

Gumowce do użytku w chłodnych warunkach

W zależności od zawodu na zimę polecamy ocieplane gumowce robocze. Dobrym rozwiązaniem są również ocieplacze do gumowców, które poprawiają komfort termiczny. Nasze zalecenie w przypadku stosowania ocieplaczy: wybierz ocieplacze w Twoim standardowym rozmiarze obuwia, a gumowce zamów o jeden rozmiar większe!

Buty robocze wysokie do zastosowań w przetwórstwie żywności

Specjalne buty robocze wysokie OB (dostępne w wersji damskiej i męskiej) to białe gumowce przeznaczone specjalnie dla zakładów przetwórstwa żywności. Pięta i podbicie są wzmocnione, a podeszwa jest odporna na zabrudzenia i warunkowo odporna na oleje, smary, kwasy i ługi. Białe gumowce noszą często przede wszystkim pracownicy przemysłu spożywczego, mleczarni oraz przetwórstwa mięsnego i rybnego. Z uwagi na konieczność ciągłego noszenia buty takie muszą oczywiście być szczególnie wygodne. Specjalne buty robocze wysokie w wersji damskiej są wyposażone w wygodny obcas koturnowy. W przypadku modeli męskich wysokość cholewki można zmniejszyć do 26 cm. Zapewnia to zwiększony komfort pracy w gumowcach roboczych. Podstawową klasę obuwia roboczego OB w asortymencie engelbert strauss rozszerzają buty robocze wysokie o kategorii ochrony O4, także w wersji II zgodnej ze specjalną normą dotyczącą obuwia wykonanego w całości z gumy lub polimerów.

Buty robocze wysokie O4

Buty robocze wysokie najnowszej klasy: kategoria ochrony O4 II reguluje właściwości obuwia polimerowego bez podnoska ochronnego. Wysoka cholewka z wodoodpornego materiału – klasa O4 obejmuje wyłącznie gumowce robocze i buty robocze wysokie z tworzywa sztucznego.

Specjalne neoprenowe buty robocze wysokie Fides to doskonały przykład gumowców roboczych, które są jednocześnie wygodne i wytrzymałe. Właściwości antystatyczne i system absorpcji energii w obszarze pięty to obowiązkowe cechy wszystkich modeli O4.

więcej
mniej

Engelbert Strauss Sp. z o.o.

Tel
032 630 44 53
Faks
032 630 44 73
Wszystkie ceny plus koszty wysyłki Przy zamówieniach o wartości poniżej 615,00 zł.
Wszystkie ceny plus ustawowy podatek VAT plus koszty wysyłki Przy zamówieniach o wartości poniżej 500,00 zł.